Japán-tojás



Hozzávalók:

- hungarocell tojás
- hurkapálca
- dec.ragasztólakk
- festék
- ecset
- alkoholos filc
- szalag
- fagyis pálca
- fehér szalvéta

Tojást felszúrtam.
Elővettem a térképemet és kiválasztottam egy olyan japán térképet, ami rá fog férni a tojásra. Átmásoltam egy papírra, majd onnan egy szalvétára. Azért másolom elöbb papírra, mert így tudom korrigálni, ha nem sikerül.
A szalvétát felragasztottam a még natúr tojásra.
Lefestettem a földeket, majd a tengert. Száradás után felrajzoltam a ’mon’-okat.(mon: minden szamuráj családnak, klánnak meg volt a maga szimbóluma, ez japán szóval=mon) A kétféle színezés és a mon-ok elhelyezése, részben történelmen, részben fikción alapuló terület felosztás.:) Majdan kapott egy réteg rag.lakkot a fény miatt.

Elővettem egy fagyis pálcát és az egyik végéből levágtam egy hosszúkás darabot, és lekerítettem a végét, hogy egyezen az eredivel. Ráírtam a szöveget és le rag.lakkoztam.Miután megszáradt, hobbiragasztóval odaragasztottam a tojásra.




Levágtam két darab fehér szalagot, a végét lecsíptem, hogy formás legyen. Alkoholos filccel rárajzoltam a mon-t és ráírtam a nevet. Majd lehúztam a tojást a hurkapálcáról, és a lyukba ragasztottam a szalagok végét és visszadugtam a hurkapálcikát.

:)

Subaru-tojás


Anyagok:

- hungarocell tojás
- hurkapálca
- festék
- dec.ragasztólakk
- autós minta/szalvéta( itt újság kivágás)
- fonal/madzag
- parafadugó
- főzhető gyurma
- vékony drót
- matricafesték kontúrozó

Mint eddig is, felszúrtam a tojást, majd lefestettem a kívánt színre.
Kerestem régi újságokban(erre jók az évek óta őrizgetett magazinos, újságok) autós mintákat. Végül találtam egy olyan sorozatot, ahol a számítógépes tervezés fázisait mutatták be. Ezeket kivágtam.
Jött a felragasztás, persze miután már száraz volt a festés. Mivel ezek a minták nem szalvéta vékonyságúak, ezért mielött felragasztottam volna, megáztattam kicsit vízbet, majd amikor elkezdett pöndörödni, kivettem és egy szalvétával/zsebkendővel/papírtörlővel letöröltem a cseppeket. Bekentem dec.rag.lakkal a minta helyét a tojáson és ráhelyeztem azt. Jól lesímogattam, hogy mindenhol szépen odaragadjon. Itt egyébként nem téptem a mintát, mert nem volt elég hely hozzá, és túl vastagnak ítéltem a papírt.
Vártam kicsit, majd lekentem, most már az egész tojást, ragasztólakkal, ezzel fixálva a mintákat és egységek fényt adva neki.

Amíg ez száradt, jöttek a kiegészítők: kerekek, zászló, embléma.

A kerekek és az embléma, parafadugóból készültek. A kerekekhez csak egyszerűen leszeleteltem sniccerrel 3 karikát. Az emblémához szintén levágtam egy szeletet, majd olyan formájúra alakítottam, ahogy lennie kell.Lefestettem, és ezüst alkoholos filccel rárajzoltam a „csillagokat” és körben a szélét is ezütre húztam. Majd rag.lakk. Száradás után felülről, a minta közepébe szúrtam egy drórot, a végét visszahajtottam, hogy legyen rajta egy kis bütyök, amitől nem csúszik át.
A kerekek szélét feketére festettem, vékony sávon a kerek-lapos felületen is. A felnit lefestettem arany festékkel, mintázatát pedig bronz színű matrica-kontúrozóval rajzoltam rá.
Persze mindenhol kivárva a száradási időket.
Mikor mint megszáradt, fúrtam egy-egy lukat a közepükbe, és átfűztem rajtuk egy-egy piros/fehér madzagot. A madzagok színével igazodtam a japán zászlóhoz.(Mivel a Subaru, japán autó.)

A zászló ismét főzhető gyurmából készült. A végén egy darab drótot illesztettem az oldalához, hogy legyen mivel a tojás tetejére tűzni. Majd kifőztem, és lefestettem, és rag.lakkoztam.

Már csak az volt hátra, hogy felkössem, tűzzem a mütyűröket.
:)

Harcos-tojás

Ez volt talán a legegyszerűbb tojgli elkészítése. Mint eddig mindegyik tojás, amit elkészítettem, ez is személyre szabott. Egy harcművészetben jártas ember részére.
Anyagok:
-hungarocelltojás
-hurkapálca
-festék
-alkoholos filc
-kis darab fekete filc/egyéb övnek megfelelő anyag, szalag, madzag
-fültisztító pálcika
- ragasztó
Felszúrtam a tojást, lefestettem fehérre és le rag.lakkoztam. Levágtam a filcből egy kb. egy cm széles darabot, ami körbe éri a tojást, és még marad. Rápróbáltam a tojglira az övet, és hátul egy gombostővel odatűztem, hogy ne mozduljon el.
Majd ráírtam a hátára a feliratot.
Fogtam egy fültisztító pálcikát és ketté vágtam. Hegyesre vágtam a két műanyag végét, hogy könnyebb legyen betűzni a tojásba. A vattás részét lekentem rag.lakkal.Bemértem a kezek helyét, és odaszúrtam bele a pálcikákat. Miután meggyőződtem,hogy jó helyen vannak, ragasztót nyomtam a lyukba és így tűztem vissza őket.

Ez’tán fogtam még egy pálcikát és azt is elvágtam. A vattás részét befestettem feketére, ezek lesznek a lábak. Majd lekentem egy kis rag.lakkal is így passzolt a többi részhez.



Az övet, a gombostűt kihúzva, annak a helyén odaragasztottam hobbiragasztóval(ragasztó pisztoly kizázva, mert a meleg megolvasztja a hungarocellt). Majd a karok alatt mind két oldalt egy-egy ponton. Végül elöl egyszer megkötöttem az övet, és ahol visszahajtottam ott ismét ragasztottam, hogy nem jöjjön szét.

Hát ennyi volt.

:)



Foci-tojás

Ez volt az első ilyen tojás, amit elkészítettem, még egy pályázaton is indítottam.:)

A szokásos hozzávalókra lesz szükség:

-hungarocell tojás
-hurkapálca
-sniccer
-fehér szalvéta
-festékek
-ecsetek
-fekete vékony hegyű filctoll/alkoholos filc
-dec.ragasztólakk
-hobbiragasztó
-szalag
-papírolyó
-főzhető gyurma

Szokásos: tojást felszúrtam, mintát kiválasztottam- amit aztán kézzel lemásoltam a képernyőről lesve, átrajzoltam fehér szalvétára, amit felragasztottam a tojásra, amit nem festettem le elötte.
Ez'tán a netről keresett kép alapján, ami a világ nagy futball szövetségeit(asszem) ábrázolta, térképen, kifestettem a mintát. A tengert itt nem festettem be kékre, mert így szerintem jobban érvényesült a minta.
Ráírtam a megfelelő helyre a rövidítéseket, és lekentem rag.lakkal. Száradás.
Addig elkészültek a labdák...:) Előszedtem 3 papír golyót és újabb netes keresgélés után, megpróbáltam focilabdára emlékeztető golyókat készíteni...:) Sikertült ahogy sikerült...:)

Majd gyurmából elkészítettem azt a 3 futballklub-emblémát, amik a kedvencei az ajándékozottnak. A kis emblémákat bele akartam szúrni a tojásba, ezért drót darabkát tapasztottam a hátuljukra, és így főztem ki őket. Majd nagy nehezen megfestettem/rajzoltam a mintákat rájuk.
Végül jött a labda felkötése. Vágtam egy darab fehér szalagot és a labdán/golyón lévő lyukba ragasztottam az egyik végét, a másik végere pedig egy másik golyót. Majd felkötöttem a tojás alá. A 3. golyót is egy darab szalag végére ragasztottam, a másik felénél pedig odakötöztem a hurkapálcára.
Ennyi.:)

Dani-tojás:)

A következő a sorban, a Dani-tojás:). Honnan ez a név? Onnan, hogy az unokaöcsémnek készült, aki még csak most lesz 2éves, de egy rendkívül okos és ügyes manó!:)
Kellékei és elkészítése nem sokban különbözik az elötte és utána következő(k)től.

-hungarocell tojás
-hurkapálca
-sniccer
-acryl festék
-ecset
-szalvéta/egyéb papír motívum
-dec.ragasztólakk
-madzag
-süthető-főzhető gyurma

Fogtam a sárga és fehér festékemet, és kevertem egy szép kis pasztell sárgát. Itt szólnék a keverésről egy picit:

Amikor festékeket vásároltam, alig tudtam választani, a sok szép szín és árnyalat közül. Szívesen vettem volna mindből egyet, de az szóbe sem jöhetett. Így hát fogtam az alap színeket: fehér, fekete, kék(szép sötét), piros(eper), sárga(napraforgó). És csak ezeket vettem meg. Plusz egy szép aranyat.:) Ezekbő minden színt ki tudok keverni.:)

Ahol épp vásároltam, nem találtam festék palettát, amin kevergethettem volna. Ezért otthon fogtam a tejfölös doboznak az átlátszó, műanyag fedelét, és azon maszatoltam a színeket. Azóta mindíg elteszem a fedeleket, és ha az egyik már nagyon teli van odaszáradt festékpacákkal, akkor kidobom, és jöhet egy új. Ez ám az újra hasznosítás, amúgy csak a szemétben végezné.:)

Na szóval, megvolt a halvány sárga festék. Fogtam egy nagyobb ecsetet és lefestettem az egész tojást. Amit már előzőleg felszúrtam a kihegyezett hurkapálcára.



Ezután fogtam a kitépkedett tojás, csibe és bari mintákat és szépen feldekoppantottam.:)(Milyen szép szó, nem?) Aztán mivel a tetejét üresnek találtam, oda tettem még egy kis lepkét.
Ezeket is csak felülről ragasztóztam a közepüktők kifelé, és igyekeztem kinyomkodni a levegőt alóla. Mikor megszáradt, lekentem egy réteg rag.lakkal. Félretettem száradni.



Már csak a kis tojások hiányoztak az aljára.

Ezeket ismét süthető-főzhető gyurmából(sárgaszínű) formáztam. Mivel valahogy fel is akartam akasztani, ezért kis drótokat vezettem át rajtuk, az alján visszahajtva és a gyurma-tojásba szúrva, a tetején pedig kis hurkot hajlítva. Így főztem ki őket. Száradás után(kb.2perc) felragasztottam a kis szalvéta-sziveket és -virágokat az oldalaikra. Kis száradás után pedig még egy réteg rag.lakkot kentem fel, hogy egységesen fényes legyen mind.
Felfűztem egy kis sárga madzagra, és felkötöttem az addigra már száraz tojás alá.
És ezzel el is készült.:)

Drum&Bass-tojás



Kellékek:


-hungarocell tojás
-süthető,főzhető gyurma/levegőn száradó gyurma
-hurkapálca
-sniccer
-sárga, fekete,szürke acryl festék
-fekete fonal/cérna/madzag
-decoupage rag.lakk/lakk
-fehér szalvéta(a három rétegű szalvétának a nem mintás rétegeiből)
-fekete filctoll
-vékony ecset/alkoholos filc

Menete:

Fogtam a hurkapálcát és sniccerrel(tapétavágó kés) kihegyeztem, hogy könnyebben belemenjen a hungarocell tojásba. Ezután egy jól irányzott mozdulattal beleszúrtam, alulról, kb. középre igyekeztem.
Kiválasztottam a netről két d&b- s mintát. Az egyiket lemásoltam egy fehér papírlapra(mivel behalt a nyomtatóm), sok radírozás árán sikerült is akkora méretben megrajzolni, ami felfér a tojásra. Ezután ráterítettem egy lap fehér szalvétát és átrajzoltam fekete filctollal. Vigyázva kell rajzolni, mert a szalvétán nagyon megszalad a filctoll festéke, csak éppen éritsd oda a hegyét. Na meg persze nem árt, ha vékony a hegye.:)




Ha ez megvan, felragasztjuk a tojásra. Itt szintén felülről kentem csak le rag.lakkal. Ennél a vékony szalvétánál ez is bőven elég.


Mivel nem akartam, hogy a minta belseje is sárga legyen, ezért mielött felragasztottam, nem festettem le a tojást. Csak utána. Kicsit macerás a sok kis szűk hely miatt, de így aztán olyan színü lehet a minta belseje, amilyet csak szeretnénk, akár fehér is.


Na, most jött a neheze: a festés. Először az egész tojást lefestettem sárgával, nagyon ügyelve a kontúrokra. Ahol mégis elbaltáztam, ott késöbb, mikor megerősítettem a kontúrokat fekete festékkel, kijavítottam. Mikor ez megvolt, jött a minta. Fekete kontúr, ecsettel!, mivel nem volt itthon alkoholos filc. Ha van, azzal is remekül, és sokkal könnyebben meg lehet rajzolni a kontúrokat.:)


Tehát megfestettem a vonalakat, majd kitöltöttem a megfelelő színnel.
Majd fogtam a második mintát, és mivel nem akartam vacakolni a szalvétázással, és szépen felfestettem fekete festékkel(alkoholos filccel egyszerübb, bár vigyázni kell, hogy nehogy benyomjuk a tojást, rajzolás közben), a tojás másik oldalára. Persze itt azért gyakoroltam elötte.
Mikor megszáradt teljesen bekentem rag.lakkal(sima lakkal is elég, nekem csak a rag.lakk van), ettől olyan szép fényes.

Amíg az száradt, elkészítettem a kiegészítőket. A bakeliteket.:)

Fogtam egy kis darab süthető-főzhető gyurmát, és kis korongokat formáztam belőle. Fúrtam, fogpiszkálóval, lyukat a közepébe és kifőztem. Kis hűtés után lefestettem az egyik felét feketére, rátűztem egy fogpiszkára és egy darab hungarocellbe tűztem. Így semmihez nem ért hozzá és szépen megszáradt. Majd a másik felét is lekentem. Végül a közepét, de csak az egyik oldalon, sárgára festettem, és ráírtam hogy D&B. Teljes száradás után, ezek is kaptak egy kis rag.lakkot.
Már csak az maradt hátra, hogy egy kevés fekete madzaggal a tojás alá kötözzem a lemezeket.
:)

Egy kis lemaradás

Bár húsvét már elmúlt, azért megosztanám veletek, amiket idén készítettem.
Van sok locsolónak járó spéci tojás, betűzők, függő díszek.
A sok más készítményemet meg majd folytatólagosan, mikor időm és kedvem engedi, felteszem.:)

Edény alátét-Orgona

Ehhez sajnos nem készültek fázis fotók, akkor még nem jutott eszembe.



Szükséges hozzá:



  • csempe

  • szalvéta

  • decupage ragasztólakk

  • vasaló

  • vasaló papír/sütő papír

  • fehér acryl festék

  • ecsetek

Így készült:


Múltkoriban, amikor a pincénket rendezgettem, találtam két doboz régi csempét. Persze mintha újak lettek volna.:) Ebből szedtem most elő egyet.


Mivel bézs alapon, fehér csíkos a csempe, ezért lefestettem két rétegben, fehér acryllal.


Miután megszáradt, lekentem dec. rag.lakkal és vártam míg megszárad. Az a tapasztalatom, hogy nem szabad túl sokáig szárítani, mert akkor már a vasaló melege sem fogja meglágyítani. Tehát vártam vele, míg már nem ragadt oda az ujjam.



Ez után bekapcsoltam a vasalót, közepes, gőz nélküli fokozatra. Fogtam egy darab sütő papírt - mivel vasaló papírom nem volt- , a kiválasztott és csempe-méretűre szabott szalvétámat, na és persze a ragasztós csempémet. A vasalódeszkára helyeztem a csempét, rá a szalvétát(csak a legfelső mintás réteget), hogy a minta felém legyen, ahogy majdan állnia kell, rá a sütő papírt és neki estem a vasalóval. A vasaló, így közepes hőfokon, megolvasztja a ragasztót és a szalvéta szépen, akár gyűrődés mentesen felsimul a csempére. A sütő- vagy vasaló papír pedig nem hagyja, hogy a vasaló is ragacsos legyen. (Ha mégis olyan lesz, kihülés után, vagy még langyosan egy tiszta puha szivaccsal letörölhető. Legalább is ez a Pentart rag.lakk.)


Miután szépen rásimogattam a szalvétát, és meggyőződtem, hogy sehol nem maradt buborék, vagy oda nem ragadt rész, egy fogó kesztyű(mivel ekkorra már elég forró a csempe) segítségével, az oldalára is odavasaltam a szalvéta szélét, a maradékot pedig óvatosan letépkedtem. Tépkedés helyett, az aljára is lehet hajtani a maradékot és odaragasztani.


Ezzel végeztem is a ragasztással. Vasaló kikapcs, maradék letöröl, csempe félretesz száradni.:)


Mikor úgy gondoltam, hogy kellőképp megszáradt, a barna, feliratos részeket, szinte száraz ecsetet, kevés arany festékbe mártva, majd jól lekenegetve a fölösleget, bearanyoztam. Ez nem annyira feltűnő, de egy pici csillogást ad az egésznek.


Végül jött még egy réteg rag.lakk. Ezt is szépen megszárítottam. És el is készült.:)


Később még vettem barkácsboltban, kis csúszásgátló korongokat, amit csak fel kell ragasztani, a kívánt bútor lábra, egyébre. Ezekből a tappancsokból ragasztottam egyet-egyet a négy sarkára, így nem karistolja az asztalt.:)


Tesztelése és használata folyamatos, és eddig még minden forró edénynek ellenállt. Előfordul, hogy kicsit odatapad az edény aljára, de semmilyen sérülés nem látható a lakkozáson. Lehet, hogy csak pára lecsapódása tapasztja oda...?, ki tudja. De működik.:)

Asztali szemetes-Orgona



Tehát!

Amire szükséged lesz(lehet):

- egy nagy tejfölös pohár( vagy attól függően, hogy mekkora szemetest szeretnél, lehet kisebb, nagyobb doboz is)
- spárga
- decoupage ragasztó lakk
- szalvéta
- rafia/szalag/madzag
- fehér/világos akryl festék
- ecsetek


Na szóval! Fogtam a tejfölös dobozomat, és elmostam, megszárítottam. Ezután, gondoltam lefestem fehérrel, és már mehet is a szalvéta a tetejére. Én naiv... Csakhogy az én akryl festékem nem fed olyan jól, hogy egy fehér alapon piros mintás műanyag dobozt befedjen max. 2réteggel. Így hát törtem a fejem, hogy most akkor mi is legyen. Végül a spárgázás mellett döntöttem, ez tutira nem lesz áttetsző.:)
Fogtam hát a dobozt, fejre állítottam, majd bekentem dec.ragasztó lakkal(Pentart)-itt mondanám el,hogy lehet más gyorsan száradó és nagyon erős ragasztóval is csinálni pl.:tapéta ragacs, nekem szimplán csak ez volt épp itthon-, és elkezdtem feltekerni a spárgát, csigába. Egyszerre csak 1-2centiket ragasztóztam, mert nagyon hamar szárad.



Majd mikor készen voltam az aljával, akkor folytattam a feltekerést, ragasztást az oldalán. Nem kell levágni a spárgát, csak szépen a gombolyagról tekertem, így nem kellett bajlódnom az eldolgozással.
A végén, mikor a teljes doboz be volt tekerve elvágtam a spárgát. Hogy könnyebben el lehessen dolgozni a végét, úgy vágtam le a madzagot, mint a virág szárát szokás, ferdén, hegyesre. Így szépen oda lehet ragasztani, és nem fog kitüremkedni a vége. Jól odanyomkodtam, hogy minél jobban belesimuljon.



Ezután, fogtam és fehér acryllal lefestettem az egészet, az alját is. Elég volt egyszer. Fontos, hogy acryl legyen, hogy amikor felragasztjuk a szalvétát, vagy egyéb papírt, akkor ne oldódjon vissza a festésünk.



Megvártam míg megszárad teljesen a festék. Ez lehet 20-30perc, vagy több, festéktől függ. És végre jöhet a minta. Kiválasztottam egy orgonás szalvétát, és rámértem,hogy hogyan fogom tudni illeszteni, hogy körben az egészet befedje, de egymásra ne nagyon kerüljön a minta. Miután sikerült kitalálni, hogyan fér el legjobban, körbe tépkedtem a mintát. A tépéssel, a szélek jobban belesimulnak a felületbe. Én felhasználtam a szalvéta alap hátterét és nem festettem körbe a mintákat, próbáltam úgy felhelyezni, hogy mindenhova jusson abból a krémes-sárga háttérből, ahova kell.
A ragasztást fentről lefelé, kb. centinként haladva csináltam. Sok féle technikát olvastam, hogy hogyan ragaszthatjuk fel a mintánkat. Nem ragasztóztam le az egészet, hanem odaillesztettem a szalvétát, ahova szántam és felülről kentem le ragasztóval, egyből ki is simogatva a ráncokat, az ecsetemmel és az ujjammal. Így egész kevés ránc lett rajta, de mivel amúgy sem sík felületre dolgoztam, nem is lett zavaró pár ránc, vagy elmozdulás. És voila, hosszas ragsztózás és simítgatás után, sikerült befednem a dobozomat.:)
Az alját először nem akartam szalvétázni, de így nem volt "kész". Ezért azokból a darabokból, amiket az oldalánál -mikor az aljára értem- letépkedtem, folytatólagosan felragasztottam az odatartozó mintákat. Ezután, hagytam száradni, és miután teljesen száraznak ítéltem(sajna nem mértem az időt), lekentem még egy réteg dec.ragasztó lakkal. Ezzel tulképp készen is volt, már csak a végleges száradás maradt.





Miután teljesen kiszáradt, gondoltam kész van. De kicsit üresnek találtam és a teteje sem tetszett,hogy olyan fehér. Ezért fogtam egy darab rafiát, odamértem, hogy mekkora éri körbe a nyakát. Fogtam a hobbi ragasztót, és a rafia egyik végénél bekentem, majd jól odanyomtam a dobozomhoz, miután úgy véltem odaragadt, húztam egy csík ragasztót körbe a nyakán, és végig vezettem a rafiát, a végét ismét jól odaragacsoltam. Végül kötöttem egy kicsi masnit egy másik darabból és ragasztó pisztollyal rögzítettem oda, ahol a rafia két vége találkozott.
És készen volt!:)
Én még tettem bele egy kisméretű nejlon zacskót,hogy ne a dobozom belseje legyen full dzsuva a szemetektől. De ez elhagyható.:)